Mgr. Martina Sailerová, DiS.

Insolvenční specialista

Na cestu insolvenčního práva jsem se vydala v roce 2015, kdy jsem začala pracovat a sbírat cenné zkušenosti u jednoho z největších insolvenčních správců. Postupem času jsem se vypracovala na pozici, kdy mi byla svěřena kompletní agenda týkající se správy insolvenčních řízení v rámci oddlužení, a to od momentu jejich zahájení až po archivaci.

V roce 2018 jsem nastoupila jako insolvenční specialista do týmu ISALIS v.o.s., kde mi byl nabídnut efektivní způsob práce s insolvenčními spisy a osobní přístup k dlužníkům. Stejně jako moji kolegové věřím totiž tomu, že mezi dlužníky existují poctiví lidé, kteří si zaslouží nový začátek a slušné jednání. Mou náplní práce však není jen komunikace se subjekty insolvenčního řízení, ale desítky dalších úkonů důležitých pro jeho bezproblémový průběh. I zde mám na starost spis od jeho úplného začátku až do jeho ukončení a až na výjimky tedy nehrozí, že by dlužník hovořil s někým, kdo nezná historii jeho případu.

Má práce mě baví a doufám, že se to odráží i na její kvalitě. Přidělená oddlužení se snažím po celou dobu vést tak, aby všechny strany byly maximálně spokojeny.

Mým osobním i profesním heslem je, že důležitá je především komunikace, protože mlčení prohlubuje problém a ztěžuje tak možnost jeho vyřešení.